O firmě – SIGMA-ENERGO s.r.o.

Společnost SIGMA-ENERGO s.r.o. zabezpečuje rostoucí poptávku zákazníků po komplexních službách spojených s provozováním čerpadel, čerpacích stanic a technologických celků s klíčovým podílem čerpací techniky SIGMA. Vysoká míra automatizace technologických procesů a vstup nových technologií do oblasti řízení provozu a diagnostiky čerpacích zařízení vyžadují kvalifikovanou instalaci, montáž a pravidelný servis, stejně jako profesionální obsluhu, poradenství a rychlou technickou podporu.

Právě tyto činnosti zajišťuje v rámci sítě servisních středisek tým pracovníků společnosti SIGMA-ENERGO s.r.o. s cílem dosáhnout maximální spolehlivosti a životnosti výrobků SIGMA a tím i spokojenosti zákazníků.

Společnost SIGMA-ENERGO s.r.o. vznikla v roce 1994 jako společný podnik ČEZ, a.s. a SIGMA Lutín a.s. specializující se na servis a montáž čerpací techniky v Jaderné elektrárně Dukovany.

V roce 2000 společnost uvedla do provozu vlastní obchodní a servisní centrum v Třebíči, které společně se servisním střediskem v Lutíně představuje základní technické zázemí firmy. Kromě vlastní prodejny a rozsáhlého skladu čerpadel a plně automatizovaného skladu náhradních dílů využívá společnost moderní opravárenskou strojní dílnu vybavenou špičkovou technologií pro opravy a renovace zařízení.

Vynikající podnikatelský tah se firmě podařil, když získala know-how od americké firmy ARC Chesterton na nanášení keramických kompozitů chránících povrchy hydraulických částí čerpadel, vývěv a ventilačních systémů před erozí, korozí, mechanickým poškozením a chemickým působení. Využívá také technologie plazmových nástřiků kovovými a kovokeramickými materiály. Ty chrání vývěvy, ventilační systémy, hřídele, ložiska a další namáhané části strojů. Díky tomu mohla SIGMA-ENERGO s.r.o. nabídnout nejen opravy, ale i renovace. “Uvedeme stroj do původního stavu a ještě zvýšíme jeho parametry, zejména technickou a provozní funkčnost a prodloužíme životnost“, říká Ing. Břetislav Klíma, ředitel společnosti. “To vše za cenu nižší než by stál nový stroj“. Snižujeme náklady na generální opravy a renovace pro naše zákazníky. Největším je ČEZ, kterému tak přinášíme významné úspory“.

V roce 2008 došlo k prodeji majoritního podílu skupiny ČEZ, a.s. a jediným vlastníkem společnosti SIGMA-ENERGO s.r.o. se stal mateřský výrobní závod SIGMA GROUP a.s.

V roce 2010 došlo k založení organizační složky společnosti na Slovensku, kde se společnost v rámci dostavby 3. a 4. bloku Jaderné elektrárny Mochovce podílí na repasích a instalacích čerpacích soustrojí včetně jejich uvádění do provozu.

Poskytované služby:

  • dodávky investičních celků v oblasti čerpací techniky včetně měření a regulace, revizí, předkomplexního a komplexního vyzkoušení a uvedení do provozu,
  • montáž, opravy, rekonstrukce, repase a servis čerpadel, elektropohonů, potrubí, armatur a vzduchotechniky včetně souvisejících provozních souborů a drobných stavebních prací,
  • renovace dílů s využitím metod aplikací keramických kompozitů, plazmových a žárových nástřiků a lapování
  • diagnostika a monitoring čerpadel
  • montáž, údržba, opravy a revize vyhrazených elektrických zařízení
  • potrubářské a svářečské práce
  • nátěry a izolace
  • technické poradenství a školení obsluhy čerpadel

Odvětví

Odvětví Oblasti použití

Přehled aplikací čerpací techniky SIGMA

Kde nás najdete - sídlo firmy - kamenná prodejna

map

SIGMA - ENERGO s.r.o.
Na Nivkách 299
674 01 Třebíč
Česká republika

Hotline: +420 601 335 204
Kontakty